wtorek, 29 lipca 2014

Spływ Kajakowy Krutynia

1-DSC_0034 3-DSC_0041

Nie ma lepszego miejsca turystycznego na wyciszenie się jak trasa spływu kajakowego na rzece Krutyni. Większość trasy okalają drzewa, które przysłaniają słońce. W upalne dni dają schronienie i cudowne ochłodzenie. Bezpośredni kontakt z naturą sprawia, że trasa spływu kajakowego staje się magiczna. Nagle czujemy, że musimy poddać się warunkom przyrody, otoczeniu, poddać się zasadom tam panującym, wyznaczonym przez naturę. Staje się jasnym, że to my jesteśmy gośćmi i jak kultura nakazuje musimy szanować gospodarzy. Ci zaś odwdzięczą się umilając nam czas swoją dyskretną obecnością i pięknymi widokami.

Ilekroć razy tam jesteśmy zawsze czuję się jak w domu. Nie spieszymy się by przemierzyć trasę w szybkim tempie. Wręcz przeciwnie oddajemy się pełnemu odprężeniu, zatrzymujemy swój czas. Mamy chwilę na ciszę w swoim towarzystwie, mamy czas na rozmowy o niczym lub o czymś ważnym. Każde z nas uwielbia to miejsce. To takie SPA dla umysłu. Jedno z najpiękniejszych miejsc na Mazurach. Obowiązkowy punkt każdego turysty.

4-DSC_0042 5-DSC_0045 6-DSC_0052 2-DSC_0039

4 komentarze:

  1. Ależ bym chętnie w takim spływie wzięła udział, cudownie... Aż się rozmarzyłam:)) Piękne zdjęcia. Pozdrawiam Was słonecznie:))

    OdpowiedzUsuń
  2. Nigdy nie miałam okazji spędzać w ten sposób wakacji, a szkoda, bo wrażenia muszą być niezapomniane ! Pozdrawiam - M.

    OdpowiedzUsuń
  3. Piekne widoki! Ja sie troche boje kajakow ;)

    OdpowiedzUsuń