środa, 26 marca 2014

Afryka

1-DSC_0050Przez chwilę zakochałam się w stylu skandynawskim. To było chwilowe zauroczenie. Nie znaczy to jednak, że nie lubię. Wręcz przeciwnie, bardzo mi się podoba i czasem aż wzdycham na widok niektórych skandynawskich wnętrz. Jednak kiedy zaczęłam wprowadzać ten klimat do  naszego mieszkania szybko spostrzegłam, że to nie ten klimat, w którym mogę czuć się jak w domu. Brakuje mi w nim ciepła, naturalności, trochę za bardzo minimalistycznie i jednak za biało. Wróciłam więc do moich ulubionych klimatów. Nieco country, nieco wiejski, a najbardziej chyba rustykalny. Myślę, że ma to korzenie w moim dorastaniu na wsi. Zdecydowanie nie skupiam się surowo na jednym stylu. Lubię rzeczy z duszą, lubię łączyć przedmioty czasem z innej bajki, które dla mnie mimo wszystko świetnie współgrają.

Szukam, zmieniam, kombinuję. Gdy nabywam nową rzecz często wiąże się to z mniejszymi lub większymi zmianami w mieszkaniu. Szukam idealnego tła do naszego życia w domu. Powoli, ale skutecznie modyfikuję każdy kąt tak, by cieszył moje oko i żebyśmy wszyscy czuli się dobrze. Agatki pokój przeszedł chyba najlepsze zmiany. Zresztą dowodem na mały sukces jest moment przełomowy, kiedy sama zaczęła mówić, że lubi swój pokoik :) od tamtej pory salon nie cieszy się już tak często odwiedzinami Agacinki ;)

Od długiego czasu marzyła mi się mapa do powieszenia na ścianę w Jej pokoju. Stara, szkolna, poszarpana na brzegach mapa świata. Jednak nigdy nie znajdywałam czasu na przeszukanie internetu w celu znalezienia takiej. Kiedy Tata wyjmował z auta zwinięty rulonik, nieśmiało przemknęło mi przez myśl "to mapa". Jednak szybko odgoniłam tę myśl, bo przecież nic mu nie mówiłam o moich zamiarach. A jednak! Kilka dni później Tata dumny ze swoich łowów dumnie zawieszał nową zdobycz ;) Afryka. Świetnie trafiona, zwłaszcza biorąc pod uwagę zamiłowanie Agatki do zwierząt afrykańskich, a szczególnie do żyraf. Na tej jednej nie zaprzestaniemy. Szukam nadal mapy świata. Również poplamionej, poszarpanej, takiej z duszą.

1-DSC_0020 1-DSC_0026 1-DSC_0031 1-DSC_0033 1-DSC_0041 1-DSC_0043

10 komentarzy:

 1. Jaka cudowna mapa, zakochałam się, marzy mi się jakaś fajna mapa, najlepiej całego świata u Kuby w pokoju, Chyba mu sprawię na urodziny albo imieniny, ale to po malowaniu jego pokoiku i zmianach pod kątem pierwszoklasisty:-) Pięknie u Was !!!

  OdpowiedzUsuń
 2. mapa piękna, nie mój styl, bo ja nie po skandynawsku ale muszę mieć przestrzeń i minimum. Wszędzie tylko nie w ksiażkach, bo tam umiaru nie mam i ja właśnie o książce - widzę na zdjęciach przepiękne stare wydanie "O Krasnoludkach i Sierotce Marysi" Marii Konopnickiej. Piękne! Czy to jeszcze Twoja ksiażka, z Twojego dziećiństwa? mamy na naszym regale mnóstwo takich, których kartki ja wertowałam mając kilka lat...

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne wnętrze, przytulne i z duszą, aż chce się tam przebywać. Mapa fantastyczna
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Niestety nie moja :( znaleziona w garażu u szefa mojego męża. Już była nawet nadgryziona przez psa! Ale razem z Agaciną ją oczyściłyśmy i okleiłyśmy :) Jest teraz w świetnym stanie ;) Mamy kilka książek "ze starych czasów" np Kubusia Puchatka i inne :) Są najfajniejsze :) Ja pochodzę z wielodzietnej rodziny i mam dwie młodsze siostry, to one wszystko odziedziczyły, ale i tak większość została w starych domach po przeprowadzkach rodziców :(

  OdpowiedzUsuń
 5. ale stare wydanie atlasu świata jest moje :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dziękuję :) Na allegro są takie mapy, ale mi strasznie zależy, by były używane ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. bardzo mi się podoba. Mapa na ścianie daje niesamowity efekt. Dzieki za pomysł.

  OdpowiedzUsuń
 8. Mapy to klimaty mojego męża. Na drugą randkę wystartował z olbrzymią mapą Polski:)
  Śliczny gazetnik? To gazetkik- tak? Bardzo ładnie komponuje się z mapą.
  P.S. Nomiowałam Twój blog do Liebster. Po szczegóły zapraszam do mnie, ale udział w zabawie oczywiście nie jest obowiązkowy;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja uwielbiam styl skandynawski chociaż już stał się w PL tak popularny że córce robię pokoik w zupełnie innym stylu bo wszystko jest na jedno kopyto :) Zapraszam też do nas http://naziarnkugrochu.pl

  OdpowiedzUsuń